Küçük Kadınlar 2. Bölüm

Küçük Kadınlar'da Elif, Armağan ve kardeşleri şokta

Elif, Armağan, Yeliz, Bilge ve Cansu bekçiliğini üstlendikleri köşkte kendilerine ayrılmış bölümde anneleri ve uzun yol şoförlüğü yapan babalarıyla yaşayan, birbirine bağlı beş kızkardeştir. Kaderin onlara hazırladığı kötü sürprizlerden habersiz başladıkları gün, artarda gelen kötü haberle yıkılırlar. Kızkardeşlerden en büyük ikisi Elif ve Armağan, annelerinin durumunu öğrenmeye hastaneye giderler.İki kızkardeş hastanede acı gerçekle yüzleşirler. Annelerini artık bir daha göremeyeceklerdir. Henüz bu gerçeği bile kabul edememişlerken babalarının da Irak’ta uğradığı bir saldırıda öldüğünü öğrenirler.İki kızkardeş evdeki küçükler için güçlü olmak zorundadır. Babalarının da öldüğünü şimdilik saklama kararı alırlar. Evdekiler de öğrendikleri bu acı haberle yıkılırlar. Annesinin öldüğünü öğrenen en küçük kardeş Cansu, sessizliğe gömülür. Yan köşkün kâhyası Bade ve yeğeni Ali kızlara destek olmaya çalışır. Halaları Şevkiye de haberi duyunca cenazeye gelir. Özellikle Cansu’ya karşı çok duyarlıdır. Bu ilgi özellikle en büyükleri Elif’i rahatsız eder, elinden geldiği kadar halayı kardeşlerinden uzak tutmaya çalışır. Herkes Mustafa’dan haber beklemektedir. Elif ve Armağan babaları konusunda köşeye sıkışmışlardır. Ellerindeki para da gün geçtikçe azalmaktadır. Elif kuaförde çalışmaya başlar, Armağan da part time bir işe başvurur. Bir kaç gün geçtiği halde Cansu’nun tek kelime bile konuşmaması kızları çok üzer. Şevkiye, Cansu’yu doktora götürmek için devreye girer.Hala’nın niyeti başkadır. Üstelik kızların babası olan kardeşi ile ilgili bilgi almak için çalıştığı şirkete gider. Ayakta durmak için birbirlerine kenetlenen kızkardeşleri kötü bir sürpriz beklemektedir.

3 yorum:

Adsız dedi ki...

ya armaganla utku çok yakışıyoralar.dızıde cok guzel inşallah yaz dızısı deıldır kışında devam eder armagan çok guzelsın,utku send çok yakışıklısın bırbırınıze cok yakısıyorsunuz.

serpil dedi ki...

armagan çok tatlısın ya rolunude cok guzel oynuyosun ayrıca utkuyla cok yakısıyorsunuz.dızıye gelınce de dızıde cok guzel.bole bı dızyı yaptıgınız ıcın hepınıze cok tesekkur edıyorum

serpil dedi ki...

armi yanı hande abla senınle tanışmayı o kadar çooooookkkkkkkkkk istıyorumkı anlatamam.ya utkuyla birbirinize çok yakışıyorsunuz hemde cokkkkkk.ikinizlede tanışmak ısterım hepınızı cok sevıyorum ayrıca dızıde cok guzel hele o armıyle utkunun kapışması cok guzel.